Hei!
Kaipaisin tietoja papastani Matti Rytkösestä, hän asui Lokakylässä talossa jota me kutsumme voimalaitokseksi (kanavan varrella) hän oli naimisissa Toini liimataisen kanssa ja he saivat Tuula nimisen tytön. Mummoni ja pappani erosivat ja lähtivät tahoilleen. Pappani avioitui(?) Elli nimisen naisen kanssa uudestaan ja Elli kuoli joskus 80-luvun alku puolella, myöhemmin pappanikin lähti tästä maailmasta, mutta siitä ei sen enempää.
Voimalaitos on yhä meidän omistuksessamme, kesämökkimme on kannonkoskella särkisaaressa ja äitini asuu Lahdessa. Itseni lisäksi meitä on Tiina Ylijoki ent.Uski, Simo Uski ja Saija Uski. Lisäksi minulla on poika nimeltä Antti Eklöf ja Tiinalla Tytär nimeltä Venla Ylijoki.
Olisi mukava tietää onko minulla sukulaisia pappani puolelta... Olen heitä varmasti tavannutkin, mutta olin silloin aivan pieni!
Kiitoksia Kaikille
Taina Uski